Івашковиця

Села Іршавського району
Закарпатська область України

Івашковиця - Ivaskofalva, Vaskovicza (в угорських джерелах), Ivaskovice (в чехословацьких джерелах). Згадка 1600 p. - село в Іршавському районі Закарпатської області.

Івашковиця, вид зверху. Фото 2006 року

Picture 1 of 1

Село Івашковиця Іршавського району, вид з космосу. Фото 2006 року

 

 

У вас є цікава фотографія цієї місцевості? Ви маєте можливість додати її до нашої галереї:


Що зображено на фотографії?

 

Додаткова інформація

Івашковиця (Вашковиця) - село в Іршавському районі, Закарпатської області. Входить до складу Загатянської сільради. Знаходиться за 21 км. від Іршави. Розташоване на висоті — 444 метри над рівнем моря. Населення - 348 чоловік. Перша згадка про село датується 1612 роком. До Тріанонського договіру належало Угорському королівству, Берег, район Ilosva (Іршава), тодішньої Чехословаччини.
Назва його пішла від прізвища одного з місцевих жителів, який жив "на верху" села і був першим з поселенців. Звати його було Іван, а писався він - Івашко. Це було досить давно. На його честь населений пункт і отримав таку назву. В угорських документах село згадується як Івашкофалва.
Тут побудована церква з Ясена 1658 року на кам`яному фундаменті в центрі села і становить частину його архітектурної забудови.
Колись церква була покрита дощечками-шинглами. Але з часом покрівля церкви стала протікати, нависла загроза її руйнування. Тому 1996 року дах церкви було перекрито зусиллями прихожан оцинкованою бляхою. Сільський столяр покрив зовнішні стіни церкви смерековим паркетом, і внаслідок цього втратила свій первинний зовнішній вигляд.
Інтер`єр церкви, іконостас, вівтар не змінювались і мають свій первинний вигляд. Всі стародавні ікони, настінний розпис, різьба по дереву мають гарний естетичний вигляд і художню цінність. У церкві зберігається одне з стародавніх Євангелій 1671 року видання. Ще одна цінна річ зберігається у церкві - дерев`яний замок, виготовлений невідомими майстрами дуже давно, який і досі працює.

Керечанин Василь Петрович. Скарби рідного краю. Іршавщина. — Ужгород : Мистецька Лінія, 2007

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *