Кам’янське

Села Іршавського району
Закарпатська область України

Кам'янське - Kovesd, Beregkovesd (в угорських джерелах), Kevjazd (Ків'яждь) (в чехословацьких джерелах). Згадка за 1412 р. - cело в Іршавському районі Закарпатської області

с. Камянське. Повінь. 2010

Picture 1 of 2

с. Камянське. Повінь. 11/12/2010

 

У вас є цікава фотографія цієї місцевості? Ви маєте можливість додати її до нашої галереї:


Що зображено на фотографії?

 

Додаткова інформація

КАМ’ЯНСЬКЕ (до 1948 р.— Кив’яждь) — село, центр сільської Ради. Розташоване в Приборжавській долині, за 10 км від районного центру. Через село проходять вузькоколійна залізнична лінія і шосе. Населення — 1273 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Богаревиця, Воловиця, Хмільник.
У селі знаходиться центральна садиба колгоспу «Радянська Україна» — багатогалузевого господарства. Артіль має 2500 га землі, в т. ч. 1100 га орної, 200 га садів і виноградників; 900 голів великої рогатої худоби. З допоміжних підприємств наявні млин та лозоплетільний цех, що виготовляє меблі та сувеніри.
В Кам’янському є середня школа, 2 бібліотеки, клуб, дільнична лікарня. За радянських часів понад 200 чол. одержали вищу і середню освіту; споруджено 220 будинків.
Згадка про село є в писемних джерелах XIII століття, в 1243 році воно було розгромлене татарами.
У 1924 році в Кам’янському створено первинну організацію КПЧ, організаторами її були К. Ф. Бігарі та В. В. Плескач.
24 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації військами 17-го гвардійського Карпатського стрілецького корпусу.
В с. Богаревиці народився Балега, член Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, а в с. Хмільнику — кандидат економічних наук О. І. Русин.
В с. Хмільнику знайдено скарб (сокири, бойові чеканмолотки, наконечники списів, браслети та ін.) доби пізньої бронзи (кінець 11 тисячоліття до н. е.).

Історія міст і сіл УРСР (Закарпатська область), 1969 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *