Нижнє Болотне

Села Іршавського району
Закарпатська область України

Нижнє Болотне - Alsosarad (в угорських джерелах), Nizni Sard (Нижній Шард) (в чехословацьких джерелах). Згадки з 14 ст. - село в Іршавському районі Закарпатської області.

Джублик - місце появи Діви Марії

Picture 2 of 2

Джублик - місце появи Діви Марії (фото 2005 року)

 

 

У вас є цікава фотографія цієї місцевості? Ви маєте можливість додати її до нашої галереї:


Що зображено на фотографії?

Більше про Нижнє Болотне

Село розташоване біля підніжжя невеликих підвищень - Городище та Горбок, входить до складу Вільхівської сільської ради. Станом на 2001 рік тут проживало 1278 человік. Основна частина населення займається землеробством та скотарством.

Перша згадка про Нижній Шард (початкова назва села) датується 1351 роком. Відомості про це взяті із праці Дезидерія Чакія, яка побачила світ в Будапешті в 1890 році. Однак є припущення, що поселення в цій місцевості виникло раніше, на межі ХІ-ХІІ століть. Зокрема згадують, що перед приходом монголо-татар тут на узгірї Городище була побудована фортеця, з якої був стратегічний вид на Боржавську долину.

Назва Шард походить від річки Шардик, яка несе свої води біля східної частини села. Те місце, звідки брала свій початок річка, шумів праліс і була неосвоєна земля. Пізніше угорці перейменували село на Алшошарад. У 1945 році радянська влада механічно зробила переклад назви Алшошарад на Нижнє Болотне.

За часів Радянської влади у Нижньому Болотному діяла кооперативна лавка та завод із переробки шкіри.

У 2002 році Нижнє Болотнє, а саме урочище Джублик, стало відоме на всю Україну завдяки релігійному диву -Діва Марія (Матір Божа) об'явилася маленьким дівчаткам Оленці та Мар'янці.

У 2011 році жителі села відзначили 660-й день народження села.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *