Вільхівка

Села Іршавського району
Закарпатська область України

Вільхівка - Egreske, Olyves (Ольвейш) (в угорських джерелах), Vlachovo (Влагово) (в чехословацьких джерелах). Згадка з другої половини 16 ст. Також згадується 1613 року у шолтиській грамоті. Село в Іршавському районі Закарпатської області

Вільхівка, Повінь. 2010 рік

Picture 1 of 2

Село Вільхівка. Повінь 11.12.2010

 

У вас є цікава фотографія цієї місцевості? Ви маєте можливість додати її до нашої галереї:


Що зображено на фотографії?

 

Додаткова інформація

ВІЛЬХІВКА (до 1945 р. Ельвам, Влахово) - село Іршавського районі, на лівому березі Боржави, за 10 км від райцентру і 5 км від залізничної станції Сільце. Відома з другої половині XVI ст. 1574 р. збудовано дерев'яну церкву. 1839-46 р. споруджено муровану Покровську церкву. На 1980 р. тут 8-річна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, три крамниці, пошта, ресторан «Сосновий гай».
Літ.: "Не святі горщики ліплять, - кажуть люди у Вільхівці", СК. - 2008. -№14. — С.34.

Сергій Федака "Населені пункти і райони Закарпаття: Історично-географічний довідник", 2014 р.

ВІЛЬХІВКА (до 1945 р. - Ельвеш) - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Боржави, на шосейному шляху Мукачеве-Хуст, за 10 км від районного центру, за 5 км від залізничної (вузькоколійної) станції Сільце. Населення — 1820 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Нижнє Болотне.
В селі розміщена бригада колгоспу «Дружба». Господарство рільничого напряму. Значна частина населення працює на сусідніх промислових підприємствах.
У Вільхівці є восьмирічна та заочна середня школи, клуб, бібліотека. До встановлення Радянської влади в селі була одна людина з середньою освітою, тепер же 11 чол. мають вищу освіту, 62 — середню.
Вперше Вільхівка згадується в писемних джерелах другої половини XVI століття. Село було відоме як центр гончарного промислу.
У 1924 році в селі створена первинна організація КП, очолив її І. М. Кормош. В 1925 році створена комсомольська організація. Комуністи і комсомольці розповсюджували радянську молодіжну газету «Комсомолець України», «Календарі» Закарпатського крайкому КП.
Під час угорсько-фашистської окупації 192 чоловіки було вивезено на фашистську каторгу. Від рук фашистських катів загинув перший комуніст Вільхівки М. Кормош.
25 жовтня 1944 року село визволено від фашистів частинами 8-ї стрілецької дивізії. Понад 50 чоловік вступило добровольцями до лав Червоної Армії.

Історія міст і сіл УРСР (Закарпатська область), 1969 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *