Крайня Мартинка

Села Іршавського району
Закарпатська область України

Крайня Мартинка - Vegmartonka, Krajna Martinka (в угорських джерелах), Krajna Martinka (Мартинка) (в чехословацьких джерелах). Згадка 1444 p. - село в Іршавському районі Закарпатської області.

Православна церква у Крайній Мартинці

Picture 2 of 2

Петро-Павлівська православна церква у селі Крайня Мартинка. Фото 2011 року

 

У вас є цікава фотографія цієї місцевості? Ви маєте можливість додати її до нашої галереї:


Що зображено на фотографії?

 

КРАЙНЯ МАРТИНКА - село Іршавського району, підпорядковане Чорнопотіцькій сільраді.  Перша згадка - 1444 pік.  У 1838 р. тут споруджено церкву св.Петра і Павла. А згадки про церкву сягають 1692 року. У документах 1733 р. в селі згадують дерев’яну церкву св. Миколи з трьома дзвонами, вкриту соломою. В селі розповідають, що дерев’яна церква стояла в місцевості, що зветься “Цинтарь на Гальчовиці”.
Крайня Мартинка і сусідні села Смологовиця та Підгірне розташовані досить далеко в горах. Можливо, тому тут збереглися традиційні верховинські дерев’яні дзвіниці, хоч церкви в цих селах вже давно кам’яні.
Літ: Сирохман М. Церкви України: Закарпаття. – Льв.: 2000 р., с. 250.,  Фегер М. Історія маленького села / НЖ. - 2008. - З квітня. - С.З; Ян Я. Ніхто не забутий, ніщо не забуто// НЖ. - 2009. - 7листопада. -С.4.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *